AC DC ConvertersDelta Electronics MDS-300ADB24 AA
MDS-300ADB24 AA
5S-MDS-300ADB24 AA
MDS-300ADB24 AA
AC/DC CONVERTER 24V 190W
Product Description
| Series: | MDS |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8.75A |
| Power (Watts): | 190W (300W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |